Pr. Sau 20th, 2025

Užsienio kalbos mokėjimas XXI amžiuje yra nebėra didelis išskirtinumas. Labiau gerbiama savybė yra kelių užsienio kalbų mokėjimas. Norint gerai kalbėti daugiau nei viena užsienio kalba, jų reikia mokytis nuo pat mažumės. Ši teorija paneigia ypač populiarų visuomenėje egzistuojantį mitą, jog vaikas, gerai nemokėdamas gimtosios savo kalbos, negali mokytis kitų kalbų. Visgi, kada ir kaip reikėtų paskatinti mažuosius mokytis užsienio kalbos?

Kada pradėti vaiką mokyti užsienio kalbos?

Dažnai kalbama, kad vaikai dar nepasiekę mokyklinio amžiaus, kalboms yra imliausi ir mokytis jas yra lengviausia. Kodėl? Iki maždaug šešerių metų vaiko smegenų kalbos centrai dar formuojasi, todėl vaikai geriau įsimena skirtingus garsus, o minimalios anglų kalbos pamokos namų sąlygomis jiems gali padėti sukaupti pagrindus padėsiantį žinių bagažą.

Mokslininkų teigimu, bene geriausias amžius pradėti vaiką mokyti ir supažindinti su užsienio kalbomis yra 5-6 metai. Šiuo laikotarpiu juos lengviausia įtraukti į mokymosi procesą, nes jiems viskas įdomu, pasireiškia šiam amžiui būdingas didelis smalsumas. Be to, būtent iki mokyklinio amžiaus vaikai gali ne tik įsisavinti, bet ir lengvai atkartoti įvairias tartis. Tuomet vėliau nekyla problemų dėl galimo akcento.

Bene efektyviausias ir lengviausias būdas vaikus įtraukti mokytis užsienio kalbų – interaktyvumu paremti žaidimai. Tuo remiantis rengiamos ir modernių bei šiuolaikinių mokyklų anglų kalbos pamokos. Būtent dėl šios priežasties kuriasi vis daugiau žaismingų edukacinių programėlių specialiai vaikams, skirtų mokytis kalbų per žaidimą. Taip vaikai daug lengviau įtraukiami į mokymosi procesą. Tad nereikia bijoti leisti mažiesiems išbandyti įvairias edukacines kalbų programėles išmaniuosiuose įrenginiuose.

Ar gali būti per vėlu mokytis kalbų?

Specialistų nuomone, nei per anksti mokytis kalbų, nei per vėlu nebūna. Visgi, verta pabrėžti, kad pasibaigus kalbos centrų formavimosi laikotarpiui, išmokti laisvai ir be ryškaus akcento kalbėti užsienio kalba jau nebus įmanoma. Todėl pradėti formuoti kalbos pagrindus vaikui aktualu dar labai jauname amžiuje. Tokiu būdu ir rusų, vokiečių ar anglų kalbos pamokos mokykloje bus tos, kurių mažieji lauks su džiaugsmu, o ne apatija.

By TSLK

Parašykite komentarą