Tr. Gru 18th, 2024

Nors laikas keistas ratus dar gana toli, kalbėti apie automobilių padangas reikia kuo dažniau. Kodėl? Vasaros laikotarpiu į kelią išrieda nemažai šviežiai iškeptų vairuotojų, kurie dar nėra susidūrę su automobilio priežiūra, tad domėjimasis dar nėra nuslopęs. Kuo anksčiau jie sužinos apie visas padangų įmantrybes, gudrybes ir specifiką, tuo lengviau bus atrasti tinkamiausią variantą ir nesuklysti atėjus laikui keisti ratus.

Tipai, rūšys ir bendrieji skirtumai

Šiuo atveju viskas priklauso nuo to, kokiais keliais važinėjama. „Autoaibė“ žieminės padangos, anot vairuotojų – vienos patikimiausių. Tačiau ir jas reikia rinktis labai atsargiai, nes jos skiriasi. Ir skiriasi dažniausiai protektoriaus gyliu bei atliekama funkcija. Vienos jų bus skirtos važinėti miesto keliais ir pagrindinėmis automagistralėmis, kitos – rajoniniais keliais, kurie kelininkų dėmesio ir intensyvesnės priežiūros sulaukia tik labai retais atvejais. Na, panašiai kaip mes lietaus liepos vidury. Taigi, štai keli pagrindiniai žieminių padangų tipai:

• Minkštos gumos padangos arba dygliuotos
Šios labiausiai tinkamos važinėjantiems mažiau valomais ir prasčiau prižiūrimais keliais. Važinėjant drėgnais po lietaus keliais gali jaustis šiek tiek nestabiliai, todėl jei apmausite savo automobilį šio tipo padangomis, rekomenduojama važinėti mažesniais greičiais.

• Kietos žieminės padangos
Tylesnės, komfortiškesnės ir stabilesnės, tad dažniau rekomenduojamos. Tačiau labiau ir tinkamos tik gerai prižiūrimiems keliams, automagistralėms. Šios padangos taip pat suteiks didesnį komfortą važinėjant ir sausais, ir šlapdribos apdrėbtais keliais, tačiau su ledu šios nedraugauja. Tad tokiu atveju jau geriau rinktis aukščiau minėtą variantą.

• Universalios „Autoaibė“ žieminės padangos
Apie universalias padangas sklando įvairiausių gandų ir stereotipų. Jos nėra rekomenduojamos tiems, kuriems automobilis – pagrindinis darbo ir laisvalaikio įrankis. Jei važinėjama bus nedaug, universalios padangos bus labai tinkamas variantas, tačiau esant sudėtingoms eismo sąlygoms dėl blogo oro, tokios padangos gali tapti pagrindine skaudžios nelaimės priežastimi.

Kaip rinktis?

Daugeliui gali būti vis dar neaišku, tai pagal ką jas rinktis? Na, be to, kad vertėtų atsižvelgti į tai, kaip dažnai ir kokiais keliais planuojama važinėtis, taip pat siūlome atkreipti daugiau dėmesio į tai, kiek pinigų automobilio ratams galite skirti. Bet kuriuo atveju, visada geriau rinktis naujas ir iš patikimo pardavėjo, nes restauruotos padangos ar naudotos tarnaus maždaug 5 kartus trumpiau nei naujos. Tad šiuo atveju taupyti kaip ir nelabai verta.

Kuo atidžiau išsirinksite, tuo ilgiau jomis galėsite džiaugtis. Aišku, vertėtų paminėti, kad geriausia – naudotis padangas ne ilgiau kaip 5 metus. Kitu atveju, ne tik padangos atsieis brangiai, bet ir nelaimės padariniai. Tegul žieminės padangos bus gera investicija ir saugių kelionių garantija.

By TSLK

Parašykite komentarą