Tikriausiai retas, kuris susimąstė, jog tradiciniai ir klasikiniai baldai turi tam tikrų skirtumų ir nevalia šių interjero dizainų maišyti. Rasite informacijos, kurioje teigiama, jog šie stiliai nesiskiria. Iš dalies teisūs – jie panašūs savo elegancija, rafinuotumu. Tradicinis interjero dizainas atsiremia į klasikinį. Tačiau yra keletą skirtumų, kuriuos turėtumėte žinoti, kai įsirenginėsite savo namus.
Tradicinės interjero detalės
Tradicinis dizainas kilo iš senovės. Jame išryškėja graikų ir romėnų stiliai. Vadinasi jaučiama elegancija, kilnumas, šiluma. Šis interjero dizainas kaip ir klasikinis yra labai vertinamas. Tradicinis remiasi klasikiniu teoriniu pagrindu: tvarka, simetrija ir proporcijomis. Tačiau jie neturi būti maišomi. Pagrindiniai skirtumai:
- Turi platesnį atspalvių diapazoną: gali būti nuo raudonos iki žalios, nuo geltonos iki mėlynos.
- Stilius yra šiek tiek ramesnis ir harmoningesnis.
- Kuriama aplinka, kuri turėtų mažesnį prabangumo jausmą.
- Vyrauja daugiau paprastumo, kartu su elegancija.
- Vengiama marmuro.
Reikia nepamiršti, kad paprastumas nėra blogai. Kartais jis kaip tik gali sukurti stipresnį ryšį su aplinka. Be to, tradiciniame interjere tikrai netrūksta dekoracijų ir apdailos elementų, tačiau jie yra labiau švelnesni ir minimalistiniai, nenaudojama griežtų linijų.
Klasikinės interjero detalės
Klasikiniame interjere didelis dėmesys skiriamas medžiagoms, apdailai ir dekoratyvinėms detalėms. Taip sukuriamas prabangos jausmas, rafinuotumas. Kiekviena detalė yra labai kruopščiai apgalvota. Naudojama ąžuolo, vyšnios, raudonmedžio mediena. Daug dekoratyvinių detalių, tokių kaip: keramikiniai indai, marmuras, aukso ir sidabro apdaila. Klasikiniai baldai turi antikos elementų, todėl stilius įvardijamas ypač grynu, turinčiu tvirtą tapatybę.
Panašumai tarp interjerų
Apšvietimas abiejuose stiliuose nesiskiria. Tiek tradiciniam, tiek klasikiniam interjerui svarbi natūrali ir dirbtinė šviesa. Apšvietimo sklaida turėtų būti proporcinga, suteikianti kambariui elegancijos ir jaukumo pojūtį. Abiejuose stiliuose nevengiami dideli liustrai, kurie pagaminti iš krištolo, šviestuvai – su aukso, sidabro apdaila. Geriausia kabinti kambario viduryje, kad šviesa kristų į šonus sukurdama pusiausvyros ir simetrijos kriterijus.
Taigi, jei norite daugiau paprastumo rinktinės tradicinį stilių, bet jeigu mėgstate apgalvoti kiekvieną detalę, apdailą – klasikinį. Abu šie stiliai sukurs prabangos ir elegancijos jausmą namams. Visgi klasikiniai baldai yra tokie, kurie išlaiko vertę ir po daugybės metų.