Tr. Lie 17th, 2024

Kartą JAV prezidentas Džonas Kenedis yra pasakęs, jog „niekas neprilygsta malonumui, kurį suteikia pasivažinėjimas dviračiu“. Ir jis buvo visiškai teisus – dviratis yra puiki priemonė laisvalaikio praleidimui, fizinės būklės gerinimui ir socializacijai. Dviračiai yra ekologiški ir neteršia aplinkos, juos prižiūrėti paprasta gana nebrangu. Tad jeigu planuojate puikią dviračių išvyką su draugais, pateiksime keletą patarimų, kad kelionė neapkarstų ir nesujauktų Jūsų planų.

Įdėmiai peržiūrėkite kelionės maršrutą

Gerai sudėliotas maršrutas leis mėgautis gamtovaizdžiu ir padės nesusidurti su įvairiomis problemomis. Jei nesate anksčiau važiavę pasirinktu maršrutu, ieškokite informacijos internete ar forumuose. Kai kurie keliai gali būti remontuojami ar nepravažiuojami, todėl maršrutą išvykos metu tektų koreguoti ir tikslą pasiektumėte gerokai vėliau ar, blogiausiu atveju, tektų grįžti atgal.

Įsitikinkite, jog turite reikiamus aksesuarus

Įvairūs dviračių aksesuarai bus tikrai reikalingi tolimos kelionės metu. Viena didžiausių klaidų, kurias galima padaryti keliaujant, yra namie palikta atsarginė kamera ir pompa. Netikėtai prakiurus kamerai važiuoti negalėsite, o dviratį tempti keliasdešimt kilometrų neskamba kaip džiaugsmą teikiantis užsiėmimas.

Kartu su savimi turėkite ir universalų raktų komplektą, kad galėtumėte priveržti ar atsukti varžtus, jeigu to prireiktų. Nors tai rekomenduojama padaryti dar prieš kelionę, bet kelyje gali nutikti visko.

Jeigu ketinate važiuoti tamsiu paros metu, būtini žibintai. Tam, kad matytumėte ir būtumėte matomi, rinkitės priekinius ir galinius žibintus, kurie leis saugiai važiuoti tamsoje.

Kiti dviračių aksesuarai, tokie, kaip kojelės ar spidometrai, nėra būtini, tačiau suteiktų daugiau komforto – turėdami kojelę dviratį pastatysite bet kur, o spidometras padėtų matyti greitį, kelionės atstumą, laiką ir kitą reikalingą informaciją.

Pasirūpinkite tinkama apranga ir maistu

Apranga yra labai svarbi Jūsų patogumo užtikrinimui. Apsirengę lietui neatspariu bliuzonu kaipmat sušlapsite, o karštą vasaros dieną neturėdami atsegamų marškinėlių jausite diskomfortą. Visuomet stenkitės apsirengti pagal orą, tačiau praleidus sinoptikų prognozę, vertėtų atsargai pasiimti nuo vėjo ir lietaus saugančių rūbų.

Savo kelyje galite nerasti parduotuvių, kuriose įsigytumėte maisto ar gėrimų. Kad jėgos neapleistų ir nereikėtų minti tuščiu skrandžiu, su savimi pasiimkite užtektinai nesunkiai virškinamo maisto, turinčio aukštą energinę vertę. Gertuvės – dviračių aksesuarai, kurie yra kompaktiški ir leis kelionės metu palaikyti kūno skysčius. Turėkite kelias didelės talpos gertuves, kad važiuojant Jūsų neištiktų dehidratacija.

Tikimės, kad šie patarimai padės mėgautis kelione ir neprarasti nuotaikos ištikus netikėtumams kelyje. Sėkmės!

By TSLK

Parašykite komentarą