Sk. Geg 19th, 2024

Bet kokio amžiaus vyrams ir berniukams yra ganėtinai įprasta patirti tam tikrą krūtų padidėjimą. Tai yra būklė, kai perteklinis liaukinis krūties audinys padidina vyriškas krūtis. Ją sukelia estrogeno ir testosterono pusiausvyros sutrikimas. Gali būti paveikiama viena arba abi krūtys, kartais netolygiai. Nors tai gali pasireikšti bet kuriame vyro gyvenimo etape, šios būklės priežastys ir rekomenduojami gydymo būdai gali skirtis priklausomai nuo paciento amžiaus. Paprastai tai nėra rimta problema, tačiau ją įveikti gali būti sunku. Vyrams ir berniukams, sergantiems ginekomastija kartais skauda krūtis, o taip pat ir neretai jaučiama gėda.

 

Paaugliai

 

Remiantis statistiniais duomenimis, nuo šios problemos kenčia nuo 50% iki 60% paauglių vyrų. Jaunesniems žmonėms šiuos simptomus paprastai sukelia didesnis nei įprasta estrogeno kiekis organizme, susijęs su brendimu. Gana įprasta, kad krūtinės kontūras išsilygina maždaug tuo metu, kada vyrui sukanka 20 metų, tačiau taip būna ne visada.

 

Suaugę vyrai

 

Šis sutrikimas dar labiau paplitęs tarp suaugusių vyrų. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad maždaug 65% vyrų nuo 27 iki 92 metų patyrė tam tikrą ginekomastijos laipsnį. Nors simptomai gali būti panašūs, priežastys, kodėl ginekomastija patiriama paauglių ir suaugusiųjų, yra labai skirtingos.

 

Be hormonų disbalanso, kuris atsiranda senstant, suaugusių vyrų krūties padidėjimą gali sukelti tam tikros sveikatos problemos, įskaitant skydliaukės sutrikimus ar hipofizės vėžį. Ji taip pat gali kilti dėl padidėjusio alkoholio vartojimo.

 

Gydymas

 

Kiekvienam vyrui, norinčiam sumažinti padidėjusias krūtis, gali padėti vyrų krūtų mažinimo operacija. Šios procedūros metu iš krūties pašalinami liaukiniai audiniai, riebalai ir oda, kad būtų lengviau sukurti lygesnį krūtinės kontūrą. Fiziniai šios operacijos rezultatai dažnai būna įspūdingi, tačiau itin reikšmingas yra emocinis poveikis. Natūralu, kad vyrai po to įgauna didesnį pasitikėjimą savimi.

 

Taip pat šios procedūros metu pašalinami riebalai gali būti naudojami konstruojant norimą krūtinės raumens formą. Žinoma, jei tik pacientas to pageidauja.

 

Ginekomastija – dažnai nutylima vyrų problema. Ji kelia nepasitikėjimą savimi, nepasitenkinimą savo fizine išvaizda, todėl retai kuris vyras nori prasitarti apie šią bėdą. Tačiau tai nėra nepataisomas dalykas. Jei ji nepraeina po paauglystės, galima rinktis vyrų krūtų mažinimo operaciją.

By TSLK

Parašykite komentarą