Kt. Lie 18th, 2024

Gali atrodyti, kad apie sužadėtuvių tradicijas jau žinome viską: žinome ir kokie turi būti sužadėtuvių žiedai, ir kaip ir kada siūloma pasipiršti, ir ant kurios rankos nešioti žiedą. Sužadėtuvių žiedai egzistuoja nuo senovės laikų ir, atrodo, kad nieko čia daugiau naujo ir neišrasi. Tačiau mes atrinkome kelis įdomius ir smalsumą žadinančius faktus, kurie Jus nustebins.

Įvairenybės ir įdomybės

  1. Ar žinote kodėl sužadėtuvių žiedas mūvimas yra būtent ant kairės rankos bevardžio piršto? Ši tradicija atkeliavo dar iš Senovės Egipto. Kairė ranka ir bevardis pirštas pasirinkti neatsitiktinai – senovės egiptiečiai buvo įsitikinę, kad būtent šis kairės rankos piršte yra vena, kuri tiesiogiai jungiasi su širdimi.
  2. Senovės romėnų tradicijose pastebėta, kad vyrai, pasipiršdami mylimajai kartu su žiedeliu įteikdavo ir mažą simbolišką raktą, kuris turėjo simbolizuoti nuo to laiką po spyna „užrakintą“ ir visam laikui užimtą jo širdį.
  3. Lietuvoje sužadėtuvių žiedai nešiojami tik moters, o štai Skandinavijos šalyse šiuos papuošalus mūvi ir vyrai.
  4. Dar vienas faktas apie Skandinavijos šalių tradicijas – jų sužadėtuvių žiedas yra panašesnis į mūsų vestuvinius papuošalus, o vestuviniai – sužadėtuvių.
  5. Jungtinėje Karalystėje pasipiršti savo mylimajam gali ir moteris. Tai priimtina tik per keliamuosius metus, kuomet vasario mėnuo turi 29 dienas.
  6. Taip pat Jungtinėje Karalystėje populiaru iki sužadėtuvių papuošti mylimosios pirštą ne sužadėtuvių, o pasižadėjimo žiedu. Toks papuošalas simbolizuoja meilę ir pažadą susituokti, kai leis galimybės. Taip mergina taip pat gali jaustis tvirčiau, nes vaikinas duoda pažadą susituokti.
  7. Amerikiečiai turi nustatytą sumą, kiek sužadėtuvių žiedai turėtų atsieiti finansiškai – tai maždaug trijų mėnesių atlyginimas. Tad šiuo atveju ir žiedo prabangumas priklauso nuo vyro uždirbamų pajamų kiekio.
  8. Statistiškai daugiausiai sužadėtuvių įvyksta per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus.
  9. Ne tik žiedas dažnai kainuoti turi 3 mėnesių algą, bet ir paieškoms vyrai statiškai užtrunka maždaug 3 mėnesius.
  10. Socialinių medijų visuomenėje daugiau nei 40% porų apie sužadėtuves pirmiau praneša nauju facebook statusu, nei skambučiu tėvams.

By TSLK

Parašykite komentarą