Kt. Bal 11th, 2024

Ateities, praeities ir dabarties baldai persipina, keičiasi kaip ir mes. Kėdės kuriose sėdėjom vakar, jau ne tos pačios, kaip ir mes ne tokie patys. Mes laikini (ne)laikinoje sostinėje. Kodėl Kauno baldų parduotuvės kitokios ir kuo jos išskirtinės. Čia daug antikvarų, istoriškų ir pamištų baldų. Kol Vilniuje auga skandinaviškų baldų paklausa ir rinka, Kauniečiai statosi savo  Ikea‘s.  Šiandien pakalbėkime apie kaunietiškas baldų iliuzijas ir kaip tose iliuzijose nesutelpa IKEA idėjos? Pastaraisiais metais IKEA nėra tik tolima skandinaviška idėja. Vis daugiau lietuvaičių susižavi šio prekybinio tinklo baldais, jų estetiškumu, minimalistiškumu ir kokybe. Jei anksčiau tekdavo važiuoti į Lenkiją, kad apsipirktumėt IKEA baldų parduotuvėje, tai šiandien, šio vardo baldų salonai, pamažu veržiasi ir į mūsų rinką. Tik Kaunas dar laukia savo IKEA‘os.

 Kol kas IKEA tinklo Lietuvoje nėra, tik keletas būstinių ir didžioji baldų parduotuvė Vilniuje.  Iki 2011 metų visame pasaulyje šis tinklas buvo įkūręs iki 313 parduotuvių 38 šalyse. IKEA kaip ir Mcdonaldas yra franšizė. Daugiausia šios franšizės parduotuvių išsibarstę Skandinavijos šalyse. Vis tik kauniečius nedomina šios perspektyvos, nes jie turi iš ko rinktis. Mūsų rinką užvaldė naudoti baldai ir senukų prekybos centrai. Kai kurios baldų parduotuvės Kaune dirba jau ilgus metus ir vispusiškai konkuruoja su užsienio rinkos prekėmis. Vis tik kas traukia pačius kauniečius?

Gyvenimo laikinumas, laikini baldai ir pastovus kraustymasis. Ne tik Kauniečiai, bet visi pasaulio piliečiai gyvena laikinai. Jie laikinai nuomojasi, neprisiriša prie gyvenamos vietos, o tuo labiau prie baldų. Auganti baldų  parduotuvių rinka ir jų siūlomi namų interjero sprendimai, leidžia lengvai orientuotis kintančiame pasaulyje. Šiandien jūs gulite vienoj lovoj,o rytoj jau kitoj. Būtent mobilumas ir galimybė keisti gyvenamą vietą mums suteikia daugiau laisvės. Kad ir keliuose Kauno baldų salonuose apsilankytume, laikinumo jausmas niekur nepradings. Nesvarbu ar jūsų namai apstatyti senais, ar naujais baldais.  Ar istoriški baldai tinka ir moderniai naujam interjerui?

Antikvarinių baldų parduotuvės Kaune dar neprarado savitų klientų rato. Kas, kur ir kodėl ieško senų/senamadiškų baldų? Antikvaras nėra pigiausias variantas. Seni, istoriški baldai vertingi ne tik materialiai, bet emociškai. Kol vieni baidosi istorinių, pasenusių sprendimų, kitus senienos tik traukia. Jei IKEA pardavinėja standartizuotus sprendimus, tai antikvaruose galima įsigyti unikalius sprendimus. Nestandartiški interjerai žavi beveik visus. Pavargusius nuo šaltų ir griežtų, šiuolaikinių baldų, kviečiu pasivaikščioti po amžinus, laikinosios sostinės, antikvarus. Jei sendinti, naujų baldų salonų sprendimai, jums neįkandami, kodėl nepaieškojus tikrai senų, kažkieno jau naudotų baldų?

Beveik istorinių, naudotų baldų parduotuvės Kaune traukia vis daugiau žmonių. Tai kas sena, nebūtinai nemadinga. Nuo minkštasuolių, kuriuos galite pagal save atnaujinti, iki senų komodų.  Jei norite pamiršti tuos sovietizmo laikus, kai kiekvienuose namuose stovėjo tos pačios sekcijos, kodėl nesuradus individualių sprendimų. Visai naują butą galima apstatyti ir specialiai sendintais, o gal tikrai senais baldais. Šiandien antikvaro rinka kaip niekad išaugusi. Naudotų baldų salonai, antikvarai ir turgaus aikštės. Mes esam senų baldų, idėjų ir istorijų medžiotojai. Jei senieji ekspeditoriai keliaudavo po egzotiškas šalis ieškodami archeologinio palikimo, mes kaip archeologai-ekspeditoriai vaikštom po antikvarus. Kartais net nesuvokiam kokį turtą laiko savo namuose. Kokie išskirtiniai senų baldų raižiniai, spalvos ir dekoras. Kai visa kita taip laikina, bent istoriniai baldai alsuoja amžinybe.

By TSLK

Parašykite komentarą