Call of Duty turi labai gilias šaknis kompiuterinių žaidimų pasaulyje. Naujausiojo žaidimo Call of Duty: Black Ops 4 išleidimas pažymi 15 karo žaidimų metų šiai legendinei frančizei. Per penkiolikos metų laikotarpį prie žaidimų prisidėjo 3 skirtingi kūrėjai, Infinity Ward, kurie sukūrė pirmuosius žaidimus, Treyarch, kurie prie Call of Duty prisijungė 2005-aisiais metais ir Sledgehammer Games, kurie pirmą kartą prie šio karo žaidimo prisidėjo 2011-aisiais.

Nors frančizė savo veiklos pradžioje kūrė tik su antruoju pasauliniu karu susijusius žaidimus, metams bėgant buvo nuspręsta žaidimo tematiką praplėsti, todėl ilgainiui buvo išleisti žaidimai vykstantys šiuolaikiniais laikais, ateityje ar netgi alternatyviuose realybėse. Kone vienintelis dalykas kuris Call of Duty žaidimuose niekada nepasikeitė, tai nesustojantis veiksmas ir dalyvavimas karo laukuose.

Žaidimo kūrėjai sako, kad visada galvojo, kad žaidimas turėtų daugiausiai būti žaidžiamas internetu, varžantis prieš kitus žmones. Nepaisant to, vienam žaidėjui skirtuose rėžimuose buvo sugebėta puikiai įkūnyti karo atmosferą, skausmą ir komandinę dvasią. Realistiškos karo istorijos ne vieną žaidimo gerbėją privedė iki ašarų ar bent jau ženkliai paspartino širdies plakimą.

Tai, kad ne vienam žaidimų mėgėjui frazė „karo žaidimas“ tiesiogiai asocijuojasi su Call of Duty įrodo, kad šie žaidimai pasiekė žaidėjų širdis ir sielas. Žinant, kad dar šiais 2018-aisiais metais buvo išleistas naujas žaidimas galima manyti, kad Call of Duty gerbėjų širdys bus džiuginamos dar daug metų, o šis pavadinimas žaidimų istorijos puslapiuose gyvuos amžinai.

Dar vienas to įrodymas yra tai, kad net ir dabar internetinėse parduotuvėse suvedus Call of Duty pavadinimą gaunama daugiau nei 30 rezultatų su įvairiomis žaidimų versijomis ir papildymais, tarp kurių galima rasti ir daugiau nei prieš dešimtį metų išleistus žaidimus, kurie vis dar turi savo vietą kompiuterinių žaidimų rinkoje.