Kt. Lie 18th, 2024

Automobilio ar kitų transporto priemonių vidaus degimo variklis atiduoda daugybę energijos šilumos pavidalu. Jeigu ši šiluma pradėtų kauptis, ji padarytų nemažą žalą ne tik varikliui, bet ir kitoms dalims. Todėl palaikyti tinkamą variklio temperatūrą yra būtina. Jeigu esate šalikelėje matę dūmuose skęstantį automobilį, tuomet žinote, kuo baigiasi, jeigu variklio aušinimas dirba ne taip, kaip turėtų. Tokiu atveju radiatorių remontas yra paprasčiausiai neišvengiamas.

Radiatoriaus veikimo principas

Kalbant paprastai, radiatorius aušinimo metu susidariusią šilumą efektyviai pašalina lauk ir taip sustabdo variklį nuo perkaitimo. Aušinimo sistema tiekia dažniausiai vandens ir antifrizo mišinį, kuris cirkuliuodamas variklyje sugeria karštį. Įkaitęs vanduo tuomet pasiekia radiatorių ir šis susidariusią šilumą išgarina. Be šio prietaiso Jūsų kelionė būtų labai trumpa ir, veikiausiai, atsieitų brangiai. Juk ne veltui, norėdami pagerinti variklio darbą ir ilgaamžiškumą, sportinių automobilių savininkai investuoja į didelio diametro ir našumo radiatorius.

Kaip užtikrinti radiatorių ilgaamžiškumą?

Savaime suprantama, vairuojant gali nutikti visko – susidūrimas su kita transporto priemone, akmenys ar kiti objektai gali pažeisti radiatorių. Radiatorių remontas ne visada yra prastos priežiūros padarinys. Tačiau galite atlikti keletą dalykų, kurie padės užtikrinti, kad šis komponentas veiks kokybiškai ir nesuges anksčiau laiko.

  • Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį sistemoje. Jeigu lygis vis mažėja, tikėtina, kad kažkur yra nuotėkis. Jeigu aušinimo sistemoje nėra pakankamai skysčio, variklis ims žymiai greičiau kaisti.
  • Radiatoriaus kamštis turėtų būti visuomet tvirtai užspaustas. Jis užtikrina pakankamą slėgį radiatoriaus kameroje.
  • Priklausomai nuo vairavimo sąlygų, rekomenduojama bent keletą kartų per metus išvalyti radiatorių. Jeigu nenorite to atlikti servise, bent jau išorinį valymą galite nesudėtingai atlikti patys.
  • Kiek įmanoma, apžiūrėkite išorinę radiatoriaus būklę ir įsitikinkite, jog nėra įskilimų ar korozijos požymių.

Ką daryti, jei pastebėjote problemas?

Rekomenduotina nelaukti ir važiuoti į patikimą servisą. Radiatorių remontas nebus toks baisus, jeigu neuždelsite ir blogas aušinimas nepakenks kitoms variklio dalims. Be to, važinėti transporto priemone, turinčia aušinimo sutrikimų, nėra saugu, o mažų mažiausiai tokia kelionė pasibaigs atidarytu variklio dangčiu ir ilgu techninės pagalbos kelyje laukimu.

By TSLK

Parašykite komentarą