Kt. Bal 11th, 2024

Žiemos metu vairuoti tikrai nelengva. Vairuojant žiemą vairavimo mokyklose įgytų įgūdžių dažnai neužtenka, todėl artėjant žiemai reikia pasiruošti ir papildomai pasidomėti. Reikia nepamiršti ir tinkamai paruošti automobilį žiemai, pasikeisti reikiamas dalis, pavyzdžiui, padangas, nes vasarinės ir žieminės padangos tikrai skiriasi.

 

Kaip vairuoti žiemą?

 

Svarbu suprasti, kad žiemą vairavimo įpročiai turėtų būti visai kitokie negu vasarą, o taip pat reikalingi ir papildomi įgūdžiai. Dėl slidaus ir apsnigto sniego padidėja avarijų skaičius, o norint jų išvengti reikia vairuoti atsargiai. Štai keletas patarimų kaip turėtume vairuoti žiemą:

 

  • Niekada neskubėkite. Net jeigu vėluojate į svarbų susitikimą ar šventę, vairuokite lėtai ir atsargiai. Dažnai dėl skubėjimo atsitinka įvairios nelaimės. Važiuodami lėtai išvengsite avarijos ir nors pavėluosite, bet atvažiuosite sveiki ir saugūs.
  • Venkite chuliganiško vairavimo. Dažnai žiemos metu vairuoti mėgstantys žmonės ir gerai valdantys automobilį mėgsta su juo paslidinėti ar staigiai stabdyti, tačiau tai daryti labai pavojinga. Jeigu automobilis pradės slysti nevaldomai, net geros žieminės padangos nepadės suvaldyti situacijos.
  • Pasiskaitykite patarimų, kaip vairuoti ant sniego ir provėžų. Tai ypač aktualu, jeigu važinėjate keliuose, kuriuose leistinas didelis greitis. Važiuojant dideliu greičiu ir užvažiavus ant sniego automobilį suvaldyti labai sudėtinga, jis gali pradėti suktis ar nuslysti nuo kelio.

Kaip paruošti automobilį žiemai?

 

Vairuoti žiemą atsargiai tikrai neužtenka, būtinai reikia žiemai paruošti ir savo automobilį. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte atlikti:

 

  • Pasikeiskite padangas. Žieminės padangos yra svarbiausias dalykas, kuris padidina jūsų saugumą, kai vairuojate. Taip pat pasitikrinkite, ar jūsų padangos nėra nusidėvėjusios. Pavojinga važiuoti su senomis, sukietėjusiomis padangomis, kurių protektoriai nusidėvėję.
  • Nusipirkite žiemai skirtą variklio aušinimo skystį. Svarbu nusipirkti tokį skystį, kuris neužšaltų net stipriai atšalus, todėl pirkdami atkreipkite dėmesį, kokiai temperatūrai esant skystis dar tinkamas naudoti.
  • Patikrinkite, ar gerai veikia jūsų langų valytuvai. Jeigu valytuvai nevalo tinkamai, trukdo matyti kelią, būtinai juos pasikeiskite. Žiemos metu greitai temsta, o tamsiu paros metu svarbu labai gerai matyti aplinką.

 

Žiemos metu vairuoti tikrai nelengva, tačiau nereikėtų išsigąsti ryte pro langą pamačius sniegą. Jeigu tinkamai pasirūpinote savo automobiliu ir mokate atsargiai ir neskubėdami vairuoti, savo kelionės tikslą pasieksite sėkmingai.

By TSLK

Parašykite komentarą