Pn. Bir 14th, 2024

Dirbant su metalu, be suvirinimo išsiversti bus labai sunku. Išmokti šio amato subtilybių nėra labai sudėtinga, jeigu pasiruošimui skirsite pakankamai dėmesio ir atliksite reikiamus namų darbus. Pateiksime keletą patarimų norintiems pradėti suvirinti, kurie palengvins mokymosi procesą ir pavers jį malonumu, o ne kančia.

Saugumas – būtinybė

Jeigu rimtai galvojate apie suvirinimo darbus, negalite užsiimti šia veikla, jeigu neturite tinkamų apsaugos priemonių. Suvirinimo procesas yra išties pavojingas, tad asmeninių apsaugos priemonių trūkumas gali sukelti labai rimtų ir negrįžtamų padarinių sveikatai. Nesvarbu, ar virinsite kelias minutes elektrodais, ar naudositės TIG suvirinimo įranga, E-serpantinas.com specialistai primygtinai rekomenduoja visuomet turėti kokybišką suvirinimo skydelį ar bent akinius, pirštines, kombinezoną ar specialią prijuostę. Pasirūpinkite gera patalpos, kurioje dirbsite, ventiliacija, pašalinkite visus trukdžius ir degias medžiagas.

Nuspręskite, koks suvirinimo būdas tiks labiausiai

Nėra vieno metodo, kuris idealiai tiks bet kuriam darbui. 3 pagrindiniai ir dažniausiai sutinkamai būdai yra šie: suvirinimas MMA lydžiųjų elektrodų pagalba, MIG (arba dažnai įvardijamas kaip suvirinimas pusautomačiu) bei TIG metodas.

  • TIG būdas, arba suvirinimas apsauginėse volframo dujose, sudėtingas, reikalaujantis daug patirties ir ypatingo kruopštumo. Jis naudojamas ten, kur reikalinga itin kokybiška ir išvaizdi siūlė, dažniausiai ploniems metalo lakštams ir aliuminiui suvirinti. TIG suvirinimo įranga susideda iš nemažai komponentų, todėl suvirinimas gali būti nepigus. E-serpantinas.com rasite visą įrangą, kurios prireiks.
  • Suvirinimas elektrodais yra rekomenduojamas pradedantiesiems, nes šiuo būdu suvirinti nėra sudėtinga, o reikalinga įranga nėra brangi. Be to, nereikia taip kruopščiai paruošti norimo suvirinti metalo.
  • MIG naudojamas pramonės įmonėse ar veikloje, kur reikalinga ne tik gera kokybė, bet ir aukštas darbo našumas. Juo virinti galima labai greitai, tačiau reikalingos apsauginės dujos, kurios neleidžia užteršti suvirinimo vonelės ir siūlės. Tinka įvairiems metalams suvirinti.

Raskite mokytoją ir mokykitės

Suvirinimui, kaip ir bet kokiam kitam darbui, reikia nuolatinės praktikos. Kad mokytis būtų lengviau, pravartu šalia turėti žmogų su ilgamete patirtimi, kuris galėtų ja pasidalinti su Jumis. Toks žmogus, tikėtina, mokės dirbti tiek su MMA, tiek su MIG ar TIG suvirinimo įranga. Beliks tik užsukti į E-serpentinas.com, įsigyti reikiamas priemones ir… uoliai mokytis. Nebijokite klysti, pradėkite nuo smulkesnių, didelio kruopštumo nereikalaujančių darbų ir progresuosite greitai.

By TSLK

Parašykite komentarą