Kt. Bal 11th, 2024

Biuro ir kitų verslo patalpų lokacija gali tapti lemtingu faktoriu verslui. Biuro lokaciją verta atsakingai apsvarstyti, atsižvelgti į pajamas ir nuomojamos vietos būklę. Renkantis vietą svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų.

 

Demografija

Svarbu pasidomėti jūsų vietos pasiekiamumu – ar eismas yra intensyvus, kaip dažnai važiuoja viešasis transportas. Darbuotojai daug mieliau rinksis vietą, kur netoliese būtų įsikūrusios parduotuvės, ligoninė, mokykla ir darželis. Pavyzdžiui, nuomojamos patalpos Kaune, miesto širdyje, bus patrauklesnės darbuotojams.  Pasiekiamumas yra svarbus faktorius ir klientams, kai išvengiama švaistomo laiko.

Svarbus net ir aukštas

Įvertinę lokaciją, turite pasirinkti ir tinkamą aukštą – intensyviems verslams, turintiems daug klientų, patartina rinktis pirmąjį. Verta atsiminti, jog paprastai už šį aukštą mokama daugiau, todėl vertėtų apskaičiuoti, ar į jį keltis verta – galbūt didžioji dalis jūsų tipo paslaugų sektoriaus klientų yra antrajame aukšte.

Varžovai

Tikėsite tuo ar ne, tačiau būti kuo arčiau varžovų gali būti teisingas sprendimas. Taip būtų lengviau sulaukti jų klientų dėmesio. Jų sukurtos pastangos gali atsipirkti jums, paskatinti klientų migraciją. Vis dėl to vertėtų racionaliai apsvarstyti, ar jūs esate pajėgūs konkuruoti su varžovais.

Pasitarkite su advokatu

Norėdami būti tikri dėl nuomos sutarties, jūsų teisių ir pareigų, vertėtų pasitarti su advokatu, kuris padėtų įsitikinti, jog sutarties sąlygos yra pagrįstos. Advokatas padėtų išsiderėti ir jums palankesnę nuomos kainą, jis pasidomės, pavyzdžiui, ar nuomojamos patalpos Kaune ar kitame mieste yra pagrįstos kainos.

Plotas

Patalpų plotis vienam asmeniui negali būti mažesnis nei 6 kv. m. biuro pločio. Neužmirškite, jei jūsų biuro plote bus poilsio zonos, virtuvė darbuotojams, šis plotas vienam asmeniui bus per mažas. Verta išnaudoti biuro plotį optimaliai – 20 kv. m. vienam asmeniui yra per daug, erdvė išnaudojama neefektyviai.

Skaičiuojame ne tik nuomos kainą

Renkantis lokaciją privalu pasidomėti ne tik nuomos kaina, bet ir kitas išlaidas: kiek kainuoja nuomotis mašinų stovėjimo aikšteles, kokie bus baltų pirkimo, pervežimo kaštai. Turintiems dukterines įmones svarbu įsitikinti ir kiek kainuos logistikos kaštai.

Profesionalų pagalba

Nepatyrusiems verslininkams patartina kreiptis į specialistus – prisiminkite, jog kad ir koks entuziastas bebūtumėte, jūs negalite kokybiškai nudirbti visų biuro įrengimo darbų pats. Įsivaizduokite, jog norėdamas nudirbti visus darus pats, nuomojamos patalpos Kaune ar kitame mieste nebus didžiausia problema: turėsite ieškotis tinkamų patalpų, jas įrengti ir pasirašyti teisinę sutartį. Geriau koncentruokitės į savo verslo plėtrą, o praktinius darbus palikite specialistams.

Biuro lokacijos pasirinkimas – atsakingas sprendimas. Skirkite kiek galima daugiau laiko paieškoms, palyginkite skirtingas kainas ir vietas, o iškilus keblumams nepabijokite kreiptis į specialistus.

By TSLK

Parašykite komentarą