Pn. Bir 14th, 2024

Žemiau pateikiame 5 kriterijus, kurie padės atrasti tinkamiausią specialistą:

Darbo vieta

Tai – nesudėtingas, tačiau svarbus pasirinkimo veiksnys. Gali atrodyti, kad darbo vieta šiais laikais yra mažiausiai reikšminga. Juk yra mobilieji telefonai, internetas. Vis dėlto reikėtų įvertinti, ar bendravimas nuotoliniu būdu tikrai leis pasiekti gerą rezultatą. Jei rinksitės advokatą kitame mieste nei vyks teismas, teisės ekspertui teks mokėti ne tik už grynąsias darbo valandas, bet ir kelionę. Be to, kai kuriais atvejais geriausiai sekasi išsiaiškinti rūpimus klausimus gyvai, o ne telefonu ar elektroniniais laiškais, susirašinėjant „Skype“, kitomis programomis.

Rūpima tema

Lietuvoje galioja daugybė įvairių įstatymų. Be to, dalis jų yra nuolat keičiami, tobulinami. Geras advokatas privalo teisėje nusimanyti tiesiog puikiai. Tačiau žinoti visus įstatymų niuansus – neįmanoma fiziškai. Todėl geriausia advokatą rinktis priklausomai nuo siauresnės jo specializacijos. Pavyzdžiui, vieni teisės ekspertai geriausiai nusimano baudžiamosiose bylose, kiti – administracinėse. Vieni orientuojasi į fizinius, kiti – į juridinius asmenis.

Patirtis

Advokatai Kaune ar kitame Lietuvos mieste skiriasi ir savo patirties dydžiu. Verta pastebėti, kad ne visuomet didesnė patirtis yra privaloma sėkmei. Jei jūsų teisinis rūpestis – nesudėtingas, nedidelis, su juo gali puikiai susitvarkyti ir jaunesnis specialistas. Juk kartais tereikia konsultacijos. Jei byla – beprecedentė, paini, tuomet geriausia rinktis kuo labiau patyrusį, daug metų panašias bylas nagrinėjusį advokatą.

Reputacija

Tai – labai svarbus kriterijus. Jaunesnių teisininkų ir advokatų reputaciją įvertinti sudėtinga, tačiau kuo ilgiau žmogus dirba, tuo daugiau apie jo profesionalumą galima pasakyti. Reputacija gali atspindėti, kaip specialistas linkęs dirbti, ar jam rūpi klientų problemos. Svarbi savybė – iškalba. Juk jei advokatas kalbės jūsų vardu teisme, jis privalo tai daryti argumentuotai, tiksliai, glaustai ir paveikiai. Tokiu būdu bus lengviau įgyti teisėjo palankumą.

Kaina

Kaip ir įsigyjant kitas paslaugas, kaina yra vienas lemiamų kriterijų. Tačiau ji neturėtų būti pagrindinis pasirinkimo veiksnys. Jei jūsų teisinė problema – rimta, verčiau į jos sprendimą investuoti pakankamai. Juk sakoma, kad šykštus moka du kartus. Laimei, advokatai Kaune, kituose miestuose skiriasi ir paslaugų įkainiais. Iš jų galite lengvai išsirinkti ne tik patyrusį, gerą reputaciją turintį, bet ir tokį, kurio paslaugos – įperkamos.

Renkantis advokatą taip pat svarbu įvertinti tarpusavio ryšį. Jei jaučiate, kad advokatas jūsų nesupranta, bendrauja neaiškiai ar nemaloniai, pagalvokite apie kito specialisto paiešką. Tokiu būdu atrasite patikimą ekspertą, į kurį prireikus galėsite kreiptis ir vėl.

By TSLK

Parašykite komentarą