Kt. Bal 11th, 2024

Apie tai, koks šiuo metu yra populiarius skandinaviškas interjeras, skelbia ne tik kiekvienas naujienų portalas, interjero stiliaus žurnalas, bet ir namų mados tinklaraštininkų įrašas. Tačiau šiam stiliui priskiriamos spalvos – žemiška ruda, nuobodi pilka, sterili balta ir visi kiti pasteliniai atspalviai – jos namams nelabai suteikia jaukumo. O štai apie klasiką visi kažkodėl pamiršo. Todėl šįkart nusprendėme, kad vertėtų kalbėti apie tai, kas pamiršta, tačiau niekada neišeina iš mados.

Jaukumas detalėse

Žvelgiant pro eilinės baldų parduotuvės Kaune vitrinos stiklą pastebėsite, kad pirmose eilėse puikuojasi šviesūs ir minimalistiniai baldai. Jie atrodo gražiai, jų priežiūra atrodo nesudėtinga (apart to, kad šviesūs paviršiai lengvai purvinasi), tačiau jie lygiai taip pat atrodo nuobodūs. Jokių dekoracinių detalių, puošiančių namus ir atkreipiančių žvilgsnį, koncentruojamasi į visišką paprastumą. Kodėl apie tai kalbam? Todėl, kad tik aptarus moderniausio ir šiuo metu bene madingiausio interjero stiliaus savybes, galima bus pastebėti ryškesnį skirtumą lyginant visa tai su klasikiniu interjeru.

Klasika neišeina iš mados ir klasika nėra nyki. Baldai gal ir atrodo be proto sunkūs ir masyvūs, tačiau jie suteikia namams „skonį“. Kiekvienas klasikinis baldas gali būti kelių skirtingų medžio atspalvių ir tekstūrų, o svarbiausia – kad kiekvieną baldą puošia jaukios ir žvilgsnį traukiančios detalės – raižiniai, ornamentai, lenktos linijos, minkšti apmušalai… Ne visos baldų parduotuvės Kaune ar net Vilniuje gali pasiūlyti prabangiai atrodančius, klasikinius baldus, kurie namams suteiktų elegancijos. Tokios, kokią dažnai matome amerikietiškuose filmuose. Tai baldai, kurie, atrodo, jau pasakoja savo istoriją. Ir ta istorija pasakoja apie graciją, prabangą ir stilių. Stilių, kuris leidžia išsiskirti, tačiau tuo pačiu į namus įneša nepaprasto jaukumo.

Klasika nėra nyki. Klasika yra jaukumas ir prabanga viename, kurios neįmanoma pasiekti renkantis minimalizmą. Be to, klasikiniai baldai – tai nebūtinai tamsus ir masyvus medis. Tai gali būti elegantiškas baltos spalvos baldas, tačiau jis vis tiek turės puošiančių detalių, kurios ir tampa pagrindiniu šio stiliaus akcentu. Įneškite į namus ne tik prabangos, bet ir to jaukumo, kurio taip norisi siekiant galutinio rezultato. Net jei iš pirmo karto nerasite baldų parduotuvės Kaune, kurios vitrinose išdidžiai stovėtų senovine klasika dvelkiantys baldai, klauskite ir domėkitės. Nes klasika niekur nedingo, ji visada madinga, tačiau jos reikia paieškoti.

By TSLK

Parašykite komentarą