Renkantis kokį automobilį pirkti, pirmasis faktorius, į kurį labiausiai atkreipiame dėmesį yra variklio tipas. Tai gali būti dyzelinio kuro, benzino arba dujų. Kiekvienas turi savo trūkumų ir privalumų. Tad kaip išsirinkti? Norėdami jums padėti, aptarsime kiekvieną variklio tipą.

Dyzelinio kuro varikliai

Daugelis renkasi būtent tokį variklį, dėl jo mažesnio degalų suvartojimo. Todėl toks variklis yra puikus pasirinkimas, jei mėgstate daug keliauti. Tačiau jei keliaudami susidursite su kokiu gedimu, žinokite, kad dyzelinių variklių remontas Kaune ar bet kokiame kitame mieste gali būti brangesnis. Verta paminėti, kad senieji variklių modeliai yra labiau patvarūs, lyginant su naujaisiais.

Benzininiai varikliai

Dažniausiai benzininių variklių transporto priemonės yra perkamos kaip antras automobilis –  važiavimui mažesniems atstumams. Kaip ir pačios mašinos, jų remontas taip pat yra daug pigesnis nei dyzelinių variklių remontas Kaune ar kitame Lietuvos mieste. O turbūt didžiausias ir visiems žinomas trūkumas yra kuro kaina. Benzinas yra žymiai brangesnis ir variklis jo suvartoja daugiau. Tad gali reikti dažniau sustoti prie degalinės, jei važinėsite didelius atstumus.

Dujos

Kaip ir dyzeliniai varikliai, dujų įranga dažniausiai yra perkama norint sutaupyti. Tokio tipo automobiliai turi nemažai trūkumų. Pavyzdžiui, dėl didelio dujų baliono bus mažesnė bagažinės talpa. Tad jei ieškote šeimos automobilio su didelės talpos bagažine, dujomis varomas mašina greičiausiai netiks.

Taip pat yra tokių minusų kaip ilgesnis ir dažnesnis degalų pylimas, ribotas degalų prieinamumas užsienyje. Tad jeigu jums netrukdo dažnas degalų pildymas, važinėjate daug, bet trumpais atstumais, nesvarbi bagažinės talpa – įsirenkite dujų įrangą.

Taigi, pateikta informacija jums padės susidaryti bendrą įspūdį – kokio tipo automobilį rinktis. Kad ir koks variklis bebūtų, svarbu jį atsakingai prižiūrėti. Jei turite dyzelinį variklį ir su juo kada nors kils problemų, žinokite, kad dyzelinių variklių remontas Kaune pasižymi profesionalumu.