Tr. Lie 17th, 2024

Kai dokumentai pastaruoju metu tampa vis ilgesni, vis sunkiau juose atskirti esminę informaciją. Tai dar sunkiau padaryti skaitant antrą kartą, jeigu vieta nebuvo pasižymėta. Laimei, tam skirti markeriai – jais naudojantis galėsite greitai rasti jau skaitytą ir svarbią informaciją, nes būsite ją jau pasižymėję.

Būdai pasižymėti informaciją

Net jei naudojate markerius pagal jų pirminę paskirtį – žymėtis svarbią informaciją – yra keli būdai, kaip tai padaryti, kad išnaudotumėte juos efektyviai.

  • Skirtingos spalvos: skaitydami vieną dokumentą, galite jo svarbią informaciją suskirstyti pagal tematiką. Tam prireiks skirtingų spalvų markerių, kurie antrą kartą peržiūrint dokumentą padės atskirti, kurios informacijos reikia.
  • Pabraukimas ar žyma: gaminami markeriai turi vieną plačią ir vieną siaurą pusę. Taip yra padaryta siekiant sukurti dvi galimybes žymėtis informaciją: pabraukiant pastraipą šone, pabraukiant eilutę, o gal tiesiog plačiai pažymint vieną ar kelis esminius žodžius.

Informacijai pažymėti skirti žymekliai anksčiau buvo tik trijų spalvų: šviesiai geltoni, žalsvi ar melsvi, tačiau šiandien galite rasti ir oranžinių, violetinių, rožinių. Spalvų pasiūlos didėjimas rodo, kad poreikis žymėtis informaciją niekur nedingo – priešingai, atsirado poreikis ją geriau susisteminti. Būtent tai ir galima padaryti naudojantis šiais žymekliais.

Markerių rūšys

Nors iš pradžių šios priemonės buvo daugiau naudojamos informacijai pasižymėti arba nuspalvinti tam tikrą dalį, šiandien yra gana daug rūšių įvairiomis paskirtimis.

  • Permanentiniai: skirti užrašyti ant dėžių, puodelių, marškinėlių, itin sunkiai nuplaunami (patekus ant baltos lentos, reikėtų pašveisti acetonu). Šie žymekliai gali būti naudojami ant stiklo, medienos, metalo, medžiagos, akmens, stiklo.
  • Baltos lentos: įvairių spalvų žymekliai, skirti naudoti ant baltosios rašymo ar piešimo lentos, yra itin lengvai nuvalomi.
  • Skirti piešimui: specialūs markeriai, kuriais piešiami ar spalvinami komiksai ant kietesnio popieriaus.
  • Informacijai pasižymėti: šie išsiskiria ganėtinai ryškiomis spalvomis, padedančiomis pastebėti svarbią informaciją dokumente.
  • Saugos markeris: pažymėta informacija yra matoma tik pašvietus ultravioletine šviesa. Taip yra todėl, kad naudojamas fluorescencinis rašalas.

Priklausomai nuo turimų poreikių, pasirinkite markerį, kuris galės geriausiai juos išpildyti. Galima matyti, kad pasirinkimas – tikrai didelis, tad jums belieka nuspręsti, kurio tipo jums reikia. O radus tipą, tinkamai jį išnaudoti.

By TSLK

Parašykite komentarą