Št. Geg 18th, 2024

Deimantas yra ypač vertinamas brangakmenis, šie akmenys dažnai naudojami papuošalų gamyboje ir laikomi prabangos bei puošnumo ženklu. Tai – puiki dovanos idėja, jei norite kažko rafinuoto, ilgaamžio. Tačiau prieš investuojant naudinga žinoti: kaip skaičiuojama jų vertė ir kokios yra deimantų kainos „Fashion Gold“ – ko gero, patikimiausiuose juvelyrikos namuose?

Kas parodo deimanto vertę?

Kokia deimanto vertė ir kaina, nustatoma pagal keturis kriterijus:

  • svorį. Deimantų svoris matuojamas karatais (ct). Vienas karatas atitinka 0,2 gramo arba 6,5 mm. Deimantai matuojami 0,01 karato tikslumu. Šis matas yra skirtas matuoti jau nušlifuotų ir apdorotų brangakmenių svoriui. Vientisas akmuo, sveriantis vieną karatą, bus vertingesnis už daug mažų akmenukų, kurių bendras svoris taip pat vienas karatas. Deimantai klasifikuojami į mažus (iki 0,29 ct), vidutinius (0,3–0,99 ct) ir didelius (nuo 1 ct). Didesniems nei 25 karatų brangakmeniams netgi suteikiami vardai.
  • formą. Nuo deimanto apdirbimo priklauso, kaip jis atspindės šviesą, tai yra, kaip jis žėrės. Geriausiai nušlifuotas akmuo yra nei per plokščias, nei per aukštas, todėl didžiąją dalį šviesos atspindi per viršutinę briauną. Yra įvairių formų briliantų: apvalus, kvadratinis, vadinamas princesės formos, taip pat kriaušės, širdelės pavidalo.
  • skaidrumą. Labai retai deimantai būna idealaus skaidrumo, dažnai juose matomi įskilimai, priemaišos. Nuo jų priklauso ir deimantų kainos. Kaip atskleidžia „Fashion Gold“ ekspertai, deimanto skaidrumas nustatomas pagal tam tikrą skalę.
  • spalvą. Deimantų būna nuo visiškai skaidrių iki gelsvos ar rusvos spalvos. Vertingiausi ir rečiausi yra bespalviai brangakmeniai. Deimantų spalva nustatoma specialiame apšvietime lyginant akmenį pagal spalvų skalę. Yra ir vadinamieji prašmatnių spalvų deimantai, pavyzdžiui, raudoni, žali, mėlyni, tačiau jie klasifikuojami pagal kitą skalę, tokiu atveju, kuo spalva yra ryškesnė, tuo deimantas vertingesnis.

Kuo tiksliau akmuo atitinka šiuos kriterijus, tuo jis laikomas vertingesniu ir brangesniu.

Kiek kainuoja deimantas?

Juvelyrikos namuose galima įsigyti įvairių formų ir dydžių deimantų. Neapdirbtas 3 mm deimantas kainuoja apie 40 eurų. Siūlomi ir apdirbti brangakmeniai, mažas 0,022 ct apvalus deimantas kainuoja 22 e, o princesės formos 0,183 ct deimantas – daugiau nei 400 e.

Taip pat parduodami ir prabangūs papuošalai su įvairiais skaidriais ir spalvotais deimantais. Deimantų kainos „Fashion Gold“ siekia nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.

Deimanto savybės: skaidrumas, spalva, svoris ir jo apdirbimas suteikia brangakmeniui labiausiai vertinamas savybes – žėrėjimą ir spindesį. Deimantas yra vertingas ir brangus akmuo, tačiau jo blizgesys ir prabanga nepaprastai puošia ir džiugina akį.

By TSLK

Parašykite komentarą