Št. Bir 15th, 2024

Gyvenamoji erdvė tiek naujakuriams, tiek besiruošiantiems atsinaujinimui kelia tikrą galvos skausmą – ir ne tik dėl remontui naudojamų medžiagų. Visiems norisi, kad patalpos būtų jaukios, gražios ir patogios. Visgi pasiekti tokį tikslą be jokių pastangų vargu, ar įmanoma. Tačiau tereikia viską atidžiai apgalvoti, ir rezultatas tikrai bus geras. Patogi kampinė spinta, lova su patalynės dėže, praktiškas apšvietimas – aptarsime šias ir kitas gudrybes.

 

Interjeras ir padeda, ir trukdo

 

Pradėti įrenginėti patalpą labai lengva iš anksto žinant, koks interjero stilius čia turėtų vyrauti. Tačiau žinojimas kartais gali pakišti koją. Pavyzdžiui, jei nebūsite lankstūs, skubėsite, neapgalvosite visų poreikių, greičiausiai rezultatas netenkins, nes bus tiesiog nepatogu. Tad pasirinktą stilių visuomet įvertinkite kritiškai, racionalumo, o ne vien estetikos atžvilgiu. Nebūkite puristai, kitaip susikurti grynai klasikinį ar vintažinį interjerą bus labai sunku.

 

Pamatas – baldai

 

Šie laikai ypač palankūs, nes rinkoje gausu įvairiausių, net ir nestandartinių baldų. Juos tinkamai pasirinkus galima pasiekti tiesiog puikų rezultatą. Labai svarbu atidžiai įvertinti poreikius ir galimybes. Pavyzdžiui, jei kambario kampai lieka laisvi, labai pravers bent viena kampinė spinta. Šiuo atveju tikti gali ir funkcionalios atviros arba uždaros lentynos.

 

Jei norite, kad būtų sutaupyta kuo daugiau vietos, miegamajam būtinai įsigykite lovą su patalynės dėže ar net lentynėlėmis galvūgalyje. Svetainėje tuo tikslu pravers pufai, kavos staliukai su stalčiais, išskleidžiami valgomojo stalai. Naudingi gali būti ir įvairūs uždari spintų, sekcijų stalčiai, netgi lova spintoje ir panašūs baldai. Juos supirkus teliks papildomai įsigyti praktiškų dekoratyvių interjero detalių.

 

Papuošti patalpas racionaliai tikrai įmanoma

 

Gali atrodyti, kad jei vietose nedaug, tai dėmesio dekorui visai neturėtų būti skiriama. Juk kiekvienas daiktas – tai dar daugiau sunaudotos vietos. Tačiau toks įspūdis yra labai klaidingas. Esmė ta, kad net ir kampinė spinta ar šviestuvas gali būti labai dekoratyvus, ir toliu atveju lengvai pasirūpinama tiek praktiškumu, funkcionalumu, tiek estetika.

 

Viską gerai apgalvojus įsirengti ir patogią, ir gražią gyvenamąją erdvę gali būti netgi smagu. Svarbiausia – neskubėti, atidžiai įvertinti kiekvieną daiktą ir jo vietą, pasirūpinti geru pagrindu ir… patiems mėgautis pačiu procesu.

By TSLK

Parašykite komentarą